צילום חתונה בירושלים

5 הטעויות הנפוצות שעושים כשמחפשים צלם לאירוע (ואיך להימנע מהם)

חושבים לחגוג אירוע ? הנה כמה דברים שאתם פשוט חייבים לדעת לפני שאתם מזמינים צלם לאירוע ומשלמים לו אלפי שקלים. במדריך הבא תוכלו ללמוד איך לחסוך אלפי שקלים בסגירת אירוע, והכי חשוב: כיצד לספק לעצמכם שקט נפשי עד לקבלת התוצרים הסופיים מהאירוע שלכם!

כמה זה מרגש לחגוג אירוע ? לכנס את כל המשפחה לערב אחד יחיד ומיוחד כמה מתארגנים לקראת אירוע ? מדובר בכמה שעות בסך הכול של אירוע, שבסיומם שבסיומן מה נשאר לנו אם לא המזכרת? אז כן, המזכרת היא התמונות וקטעי הווידיאו זה הם הדבר היחידי שנשאר מהאירוע.

באופן אישי אני מאוד אוהב להתרפק על התמונות של החתונה בכל כמה חודשים ולהיזכר כמה כייף זה היה. כדי שגם אתם תוכלו לעשות את זה ולתפוס את הרגע, הנה 5 כללי האצבע לבחירת צלם לאירוע.

צעד ראשון: איך מחפשים צלם?

כיום כשיש את המדיה החברתית, זה די קל פשוט. רושמים במנוע החיפוש את המילה "צלם" ואת סוג האירוע שמחפשים, לצורך העניין "צלם לחתונה", וזה יראה לכם ויופיעו מאות תוצאות.

אבל ובכל זאת, יש כמה דברים חשובים שצריכים לעשותכללים שצריך להקפיד עליהם אחרי שמגיעים לשלב שבוא רואים אתרעאשר אתם נתקלים בצלם כזה או אחר שמצא חן בעינכם. קודם כלראשית, צריכים כדאי לבדוק במידה ויש המלצות על אותו הצלם לבדוק אותם כדי לקבל אפיון לגבי אותו צלםהאם יש המלצות ופידבקים גם מלקוחות.

כאלה ואחרים אחרי שרואים שיש המלצות והצלם נשמע לכם בנוסף, לפני שממהרים לסגור, כדאי לבקש קודם כל הצעת מחיר מסודרת ומפורטת כדי שתוכלו להשוות מתחרים מחירים וגם בשביל למען תיאום הצפיות כדי שתוכלו להראות לו במידת הצורך שהדברים כתובים בצורה מסודרת להמשך.

צעד שני: מה עושים אחרי שמוצאים צלם?

לאחר שמוצאים צלם שהצעת המחיר שלו והמקצועיות שלו כפי שקראנו קודם מתאימים לצפיות שלכם, אנחנו מוודאים עמו מספר פעמים שהוא אכן סגר את התאריך, ורשם את הכול ביומן ויודע בדיוק באיזה שעה להגיע.

אלה דברים מנורים אומנם אךהפעולות הקטנות האלה חשובים יכולות להיות קריטיות, מאוד למי שמארגן אירוע כדיאם רוצים שהכול יתקתק כמו שעון בצורה המקצועית ביותר ברגע האמת. אולי זה קצת חופר לצלם מעט, אבל זה מצרך חשוב כדי שיבין את חשיבות האירוע ויתאים את עצמו בהתאם שווה אם אתם לא רוצים להצטער באירוע.

לכך כמו כן גם צריכים כדאי גם לבצע אתו היכרות עם הצלם: לדעת מי הבן אדם זה חשוב ברגע שיש את החיבור, הזה זה גורם לצלם להגיע בתודעת שירות גבוהה יותר לאירוע.

צעד שלישי: שאלות ששואלים את הצלם כדי לבדוק מקצועיות ותיאום צפיותמה שואלים את הצלם?

כמו כן לאחר שעשינו את שלב ההיכרות ואנחנו יודעים מי הבן אדם ושיש עליו המלצות אנחנו עוברים לשלבבשלב זה נבצע תיאום הציפיות, שלב חשוב מאוד שיעזור לנו לא להתאכזב. מה הוא שלב תיאום הציפיות ?

בדרך כלל עושים אותו בפגישה במשרד של הצלם במידה ויש אילוצים כמו בתקופת הקורונה והפגישה נעשית בזום או בשיחה טלפונית במסגרת שלב זה נבקש לבקש לראות דוגמא של קליפ וידיאו, כדי לראות אתלהתרשם מהאיכות וסגנון עריכת הסרט ולוודא שהוא תואם לצפיות שלכם. כמו כן מומלץ גם לבקש לראות דוגמא של גרפיקה והדפסה של האלבום אותו הוא מתכוון להביא לכםליצור עבורכם.

במידה והאלבום שהאלבום דיגיטלי חשוב כמובן לראות את הסגנון ולבדוק שהוא מתאים לכם ולשביעות רצונכם. כל לקוח מתחבר לסגנון אחר, כי המון פעמים ללקוחות מסוימים חשוב סגנון עיצוב כזה או אחר או אותו הדבר בסגנון העריכה של הסרט אז וחשוב מאוד לוודא שזה שהתוצרים של הצלם הם לשביעות רצונכם לפני שחותמים בצורה סופית על סגירת האירוע.

צריכים חשוב להבין שאולי מדוברש עבור אותו הצלם כעוד מדובר בעוד אירוע, אבל בשבילכם? הלקוחות מדובר בתיעוד שחשוב מאוד שיהיה ברמה הגבוהה ביותר כי זו זו תהיה המזכרת היחידה שתישאר לכם מערב מאירוע מיוחד. של כמה שעות שההתארגנות אליו עלולה לקחת חודשים שלמים אז לכן בשביל לדאוג בוודאות שלא יהיו טעויות יש לעשות את כל השלבים ולא לדלג על שום פרט

צעד רביעי: בדיקת צוות הצלמים של הצלם

השלב הבא מדובר רק ללקוחות שלוקחים אירוע גדול כמו חתונה או בר מצווה גדולה לכל אלו שעושים אירועים קטנים יכולים לדלג על השלב הזה ולעבור ישירות לשלב החמישי אוקי לכל אלו שנשארו עמנו ועושים אירוע גדול שמצריך בו יותר מצלם אחד לצורך העניין חתונה יכולה להגיע בלי שום בעיה ל4-5 צלמים 2 סטילס 1 וידיאו וצלם מגנטים.

חשוב מאוד לוודא אם הצלם שהצלמים שמגיעים אלה צלמים שהוא עובד איתם באופן רציף מכיר אותם וסומך על האיכות שלהם כי אתם בסופו של דבר מכירים רק אותו ונפגשים רק אתו אז אתם לא יודעים איך הצוות שלו חשוב לוודא ולהבהיר לצלם שמדובר באירוע חשוב מבחינת מוסגים מקצועיים אפשר לשאול את הצלם אם לצלמים שלו יש מצלמות FUL FREM אלה המצלמות המקצועיות ביותר בתחום האירועים ומי שעובד איתם בדרך כלל לא תמיד אבל בדרך כלל הוא מקצועי מאוד כמו כן לוודא שהצוות צעיר ונמרץ לגבי המגנטים לשאול אם זו הדפסה טרמית.

מניסיון אישי שלי במידה וזו לא הדפסה טרמית לא להסכים בשום אופן כי המגנט ידהה לכם במהירות והאיכות של הטרמי שונה לחלוטין מהדפסה של דיו רגילה כמו שהיו עושים בתחילת ענף המגנטים לפני כעשור היום אך ורק מדפסות טרמיות מביאות איכות יוצאת דופן וחדות בתמונה שנשמרת לאורך זמן רב לגבי צילום הווידיאו גם לוודא שהצילום הוא ב DSLR אם GIMBEL שזה בעצם מייצב חשמלי שכל צלם מקצועי שמכבד את עצמו כיום עובד אתו כדי למנוע רעידות בצילום הווידיאו בגדול אלו הדברים פחות או יותר שמעידים על המקצועיות בקצרה אם אני אתחיל להרחיב בנושא אין לזה סוף אבל אלה הדברים העיקריים שחשוב לבדוק מבחינת צוות הצילום והמקצועיות מניסיון אישי שלי

צעד חמישי: בדיקת עמידה ביימי הספקת החומרים של הצלם

עוד תופעה מכוערת שאני שומע עליה המון מלקוחות בשנים האחרונות זה "העלמות" מה זאת אומרת מוסג העלמות ? בדרך כלל כשסוגרים צלם בלי התחייבות לימי הספקה ברורים מבחינת הלקוח הוא עלול לחכות חודשים או לפעמים במצבים קיצוניים יותר אפילו שנים עד לקבלת התמונות המון פעמים אני שומע משפטים כמו "הצלם של אחותי עד היום לא הביא לה את האלבום" או "לא ראינו את סרט החתונה עד היום" אלה מצבים של חוסר אחריות של הצלם לחלוטין אבל גם של הלקוח שלא ביקש בהסכם העבודה התחייבות מסודרת לזמן הספקה של החומרים אלו דברים חשובים שלא ניתן להקל בהם.

ראש הרי במידה והצלם יביא לכם את התמונות שנה אחרי האירוע זה כבר מאבד מהאפקט שלו כל הכיף זה לצפות בתוך כמה שבועות בחומרים הערוכים כשהאירוע עדיין תקוע לנו בזיכרון אחרי זה האלבומים והווידיאו ישכבו במגירה או מעל איזה אהרון ונוציא אותם פעם בכמה שנים להתרפק על הזיכרונות אבל כולכם מסכימים איתי שזה כבר לא יהיה אותו הדבר

אפשרות להוזיל את החבילה ב20-30 אחוז!

אחרי שעשינו את כל השלבים בואו נדבר קצת על ביזנס חשוב מאוד לדעת שיש קריטריונים לכל סוג אירוע כלשהו אירועים שהם לא עומדים בקריטריונים לא חייבים לשלם בעבורם כל כך הרבה כסף לצילום לצורך העניין עליה לתורה קטנה של חמישים שישים מוזמנים ורוצים תמונות וקטעי וידיאו לא חייב להביא כשני צלמים שיעשו את העבודה אפשר להסתפק בצלם אחד שיעשה משולב סטילס וקטעי וידיאו באירועים קטנים זה עובד יופי וחוסך המון כסף בנוסף בעניין המגנטים כשיש אירוע קטן עד 200 איש לא חייב לבקש מהצלם שיביא אתו גם עוזר למגנטים הוא גובה עליו בדרך כלל עוד 400-500 שקל זה סכום משמעותי שאין בו צורך כאשר האירוע לא עומד בקריטריונים האלה חבל לשלם סתם הרבה אני מבטיח לכם שלא תרגישו בהבדלים מניסיון אישי שלי

רוצים לדעת מי כתב את המדריך ופיזר ככה לאוויר את סודות המקצוע?

יונתן כהן צלם השנה של ירושלים 2015 - 2018

נעים מאוד אני יונתן כהן צלם אירועים בעשור האחרון בעל תודעת שירות מאוד גבוהה שאני אומר תודעת שירות מאוד גבוהה.

אני מתכוון לזה שבמידה ולקוח נתן לי כסף עבור אלבום ועריכת סרט אני לא קונה קניות לבית עד שאני משלם על האלבום ולא משלם שכירות למשרד ולא לספקים עד שהלקוח שלי לא מקבל את התוצרים לשביעות רצונו זה המוטו שאני דוגל בו בעשור האחרון וזה מה שהביא אותי להיות צלם השנה של ירושלים שלוש שנים ברציפות. כאשר היו עלי בפער למעלה ממאה המלצות מהמתחרים אני מחזיק איתי צוות צלמים מקצועיים אדיבים חרוצים וצעירים כמוני שרוצים להצליח ומגיעים לכל אירוע מלאים ברעב לאומנות שלהם ולהביא לכם את התיעוד הטוב והמוצלח ביותר בצורה המקצועיות ביותר שניתן להשיג בימינו.

כמו כן מניסיוני במדיה החברתית כל מה שכתבתי כאן אלה דברים שנתקלתי בהם במציאות בלקוחות שלא שבעי רצון מצלם החתונה שנעלם. ואין איך להשיג ממנו את התמונות או לקוחות שלאירוע של חמישים איש בבית כנסת שילמו 5000 שקל על חבילת צילום של סטילס + וידיאו ומגנטים שבפועל יכלו להביא צלם סטילס משולב שיעשה גם תמונות וגם קטעי וידיאו + חותך מגנטים שיגבה ממנו תמונות וידפיס ולהפיק את אותו התוצר הסופי ב2500 שקל פחות כן שמעתם נכון.

כמעט חמישים אחוז! מה שאני בא לומר בשורה התחתונה אני בענף הזה לא מהיום הלקוחות שמדברים איתי בשיחת ההיכרות יודעים ששיחת היכרות איתי יכולה להגיע לשעה ואני שואל אותם המון שאלות שאל אותי פעם לקוח למה כל השאלות האלה ?

אז עניתי לו קודם כל אני מאוד מתעניין בכם ושנית כל אני צריך לדעת את כל הפרטים כדי להציע לכם את ההצעה המושלמת בשבילכם שגם תצאו מרוצים מהמחיר וגם מהשירות והמקצועיות שתקבלו ממני זה מה שמלווה אותי בכל שנותיי במקצוע.

ובמדריך החינמי הזה החלטתי שאני ישתף אתכם כדי להקנות לכם את הכלים לבחור את הצלם שלכם

מצגת לבר/ בר מצווה ללא תשלום

מצגת לבר מצווה חינם

רוצה מצגת מגניבה של בר המצווה שלך? כל מה שיש צורך זה לעשות הזמנה  של חבילת צילום בר מצווה לשלוח

מאמרים באותו נושא:

תמונה של כלה שחור לבן
צילום בשחור לבן

אנו מוצפים בכמויות עצומות של צבע ופרטים שמגרים את חושינו וחיינו. ובתוך זה צילום שחור/לבן הוא אי של שקט, התבוננות,

קרא עוד »
דילוג לתוכן